Padėkite, mano šuniui sutriko skrandžio veikla!

$authorText
minutės Skaitymo trukmė

Pastebėjote, kad jūsų šuns kraujingos išmatos arba jį nuolat pykina? Daugelis šunų kartais turi virškinimo sutrikimų. Nors kartais nemalonu skaityti įvairias detales, tačiau svarbu žinoti, ko tikėtis ir kaip elgtis. Vėmimas ir viduriavimas nėra malonūs nei mūsų augintiniams, nei mums, šeimininkams, tačiau retkarčiais pasitaikantis pykinimas ar skystos, vandeningos išmatos yra neatsiejama gyvenimo su mūsų augintiniais dalis.

Požymiai 

Jei išgirdote, kad jūsų šuo skleidžia garsus, tarsi ruoštųsi vemti, greitai priešais jį patieskite laikraštį, padėkite seną dubenėlį ar padėklą. Taip bus mažiau netvarkos, o jei augintinis jaučiasi nepatogiai – jo nereikės pernešti. Panašiai ir šuo, inkščiantis prie durų ir norintis išeiti į lauką – jis gali kentėti nuo laisvų vidurių ir nevaldyti tuštinimosi taip, kaip paprastai. Kai kurie šunys būna neramūs, vaikščioja aplink ir net gali pradėti kasti duobes, jei jiems skauda pilvą arba tiesiog susisuka ir atrodo nelaimingi. Kiti požymiai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį: svorio kritimas, apetito pokyčiai, vidurių pūtimas, gurguliuojantis skrandis arba gyvūnas įsitempia tuštindamasis.

Kas tai sukelia?

Dažniausiai skrandžio sutrikimai kyla dėl to, kad šunys persivalgo, valgo netinkamą maistą (pvz., sugedusį), suvalgo maisto, kuriam yra jautrūs, arba pašarą tiesiog suryja. Dauguma šunų gana greitai susitvarko su tokiais sutrikimais, tik reikia truputį jiems padėti, todėl anksti kreipkitės į veterinarijos gydytoją patarimo.

Tačiau kai kuriems šunims būdingi ilgiau trunkantys sutrikimai, kurie niekada iki galo neišnyksta arba paūmėja skirtingais laikotarpiais. Veterinarijos gydytojas paprastai turi atlikti įvairius tyrimus, kad nustatytų ilgiau trunkančių pilvo bėdų priežastį. Kad būtų lengviau nustatyti diagnozę, pildykite dienoraštį: kada šuniui kilo problemų, kokie buvo požymiai ir ką jis valgė kelias dienas prieš pasireiškiant sutrikimams.

Geriausi patarimai

  • Jei jūsų šuo vemia, nedelsdami paslėpkite pašarą ir pasirūpinkite, kad būtų šviežio vandens.
  • Jei šuo atrodo sergantis, toliau vemia, vėmimo ar viduriavimo metu pasirodo kraujo, kreipkitės į veterinarą.
  • Pasiteiraukite savo veterinarijos gydytojo, kada galite pradėti duoti nedidelį kiekį lengvai virškinamo šunų pašaro. Veterinarijos klinikose galima įsigyti gydomojo šunų pašaro, kurį dažnai rekomenduoja augintiniams po skrandžio sutrikimų.
  • Toliau šerkite rekomenduojamu šunų pašaru maždaug 5 dienas arba pagal veterinaro nurodymus.
  • Po to pamažu pridėkite šiek tiek įprasto šuns pašaro, palaipsniui didinkite jo kiekį, o gydomojo pašaro kiekį mažinkite ateinančias 7 dienas, kol šuo vėl bus maitinamas įprastai.

Jei nerimaujate dėl savo augintinio sveikatos, visada kreipkitės į veterinarijos gydytoją.

Susiję straipsniai

Susiję produktai