Visa informacija, kurią norėjote sužinoti apie šunų išmatas

minutės Skaitymo trukmė

Šuns išmatos arba kai kurių žmonių vadinami kakučiai, gal ir nėra pati maloniausia tema, tačiau sveikos šuns išmatos, dažnai yra sveiko šuns požymis. Tikrindami savo šuns išmatų savybes galite nustatyti augintinio sveikatos problemų. Apžvelkime, kuo skiriasi sveikos šuns išmatos nuo neįprastų (vandeningų, skystų, kraujingų ir pan.), kurios gali būti svarbių sveikatos problemų požymis.

Kaip atrodo tobulos išmatos?

Šuns išmatas apibūdina keturios pagrindinės savybės: spalva, turinys, konsistencija ir išvaizda. Spalva priklauso nuo to, ką valgo jūsų augintinis: priklausomai nuo jūsų augintinio pašaro sudedamųjų dalių, spalva gali būti nuo auksinės rudos iki tamsesnės raudonmedžio spalvos. Veterinarijos gydytojui leiskite atlikti „purviną“ darbą – patikrinti kakučio turinį. Dauguma žmonių be mikroskopo išmatose nieko nepamatys. Sveikos šuns išmatos taip pat turėtų būti šiek tiek kietos konsistencijos, kaip žaidimų tešla. Geriausia, kad jos būtų dešrelės formos su nedideliais įtrūkimais, kad jas vyniojant suskiltų į mažesnius gabalėlius. Galiausiai sveikos išmatos neturi jokio apvalkalo. Taigi, jei jūsų šunelio išmatos yra šokolado rudos spalvos ir kietokos, be jokio apvalkalo, o iš jų niekas akivaizdžiai nekyšo – viskas gerai. Perskaitykite, kokie požymiai gali rodyti sveikatos sutrikimus.


Kada nerimauti dėl savo augintinio išmatųŠeimininkas renka šuns išmatas į plastikinį maišelį

Vėlgi, atkreipę dėmesį į augintinio kakučio keturias savybes, galite nustatyti, kada jūsų šuo serga. Nors tai gali būti nemalonu, bet stebėdami šviežias šuns išmatas lengviausiai pastebėsite pakitimus.

Turinio problemos

  • Kirminai. Jie gali būti ilgi ir ploni arba panašūs į mažus ryžių gabalėlius. Vėlgi, susirūpinti reikėtų tik tuo atveju, jei jų atsiranda šviežiame mėginyje. Jei išmatos kurį laiką būna lauke, į jas gali patekti kirminų.

  • Kailis. Dideli kailio gumulėliai išmatose gali būti per didelio laižymosi, alergijos ar odos ligos požymis. Stebėkite, kaip dažnai išmatose atsiranda kailio ir aptarkite tai su veterinaru.

  • Svetimkūniai. Šuns išmatose kartais galima rasti žolės, plastiko, akmenų, audinių ir net pinigų, nes šunys kartais gali praryti keistų dalykų. Tai, kas įeina – dažniausiai ir išeina, tačiau jei savo šuns išmatose pastebėjote keistų dalykų, galbūt norėsite paskambinti veterinarui ir pasitikslinti, ar reikėtų atlikti išsamų patikrinimą arba rentgeno nuotrauką. Kartais šunims virškinamajame trakte gali įstrigti svetimkūnių, kuriuos reikia pašalinti chirurginiu būdu. Jei šuns išmatose pastebėjote audinio ar plastiko gabalėlių, geriausia nedelsiant paskambinti veterinarui.

Apvalkalas

Jei renkate savo augintinio išmatas iš žolės, ant jos neturėtų likti jokių pėdsakų. Storosios žarnos uždegimą dažnai lydi gleivių apvalkalas, kuris paprastai atsiranda kartu su viduriavimu. Jei šias gleives šuns išmatose pastebite ilgiau nei vieną dieną, kreipkitės į veterinarą, kad jis nuspręstų, ką daryti toliau.

Spalva

Žemiau pateiktas paprastas vadovas, kaip atrodo sveiko ir sergančio šuns išmatos pagal spalvą.

  • Ruda – sveiko šuns išmatos turi būti šokolado rudos spalvos.

  • Žalia – šios spalvos išmatos gali reikšti, kad jūsų šuo ėda žolę. Žolės valgymas yra normalus šunų elgesys, tačiau jei jie žolės ėda daugiau nei įprastai, gali būti, kad taip bando nuraminti skrandžio sutrikimus.

     

  • Juoda arba kaštoninė – tai gali būti kraujavimo iš skrandžio arba plonųjų žarnų požymis.

  • Raudoni dryželiai – tai dar vienas kraujavimo požymis, greičiausiai iš apatinės virškinamojo trakto dalies.

  • Geltona – šios spalvos išmatos gali atsirasti dėl įvairių priežasčių, pavyzdžiui, gleivių išmatose, blogo virškinimo ar suvalgius keistų dalykų.

  • Pilka – tai gali būti kasos arba tulžies pūslės sutrikimų požymis, jei nesuvirškinamos tam tikros maistinės medžiagos.

     

  • Balti taškai – jūsų šuo gali turėti kirmėlių, jei jo išmatose pastebėsite mažų baltų dėmelių.

Konsistencija

Dauguma veterinarų vertindami išmatų konsistenciją naudoja skalę nuo vieno iki penkių: vienas reiškia, kad išmatos yra labai skystos, o penki – kietos ir cilindro formos. Taigi, geriausia konsistencija yra penktoje skalės vietoje. Jei jūsų šuns išmatos skystokos, nesijaudinkite. Tiesiog stebėkite, ar šuns išmatos tampa vis skystesnės, o mėginius laikykite šaldytuve, jei prireiktų nuvežti pas veterinarą.

Svarbu į augintinio sveikatos patikrinimus pasiimti sveikų išmatų mėginių, kad, jei atsirastų nerimą keliančių išmatų požymių, veterinaras galėtų juos palyginti su ankstesniais duomenimis. Jei atrodo, kad jūsų šuns išmatos yra sveikos, tačiau yra kitų ligos požymių (neėda, vemia, yra vangus ir t. t.), vis tiek verta paimti išmatų mėginį, jei augintinį reikėtų vežti pas veterinarą. Dažnai galima gauti informacijos ištyrus išmatų mėginį mikroskopu arba atlikus kitus tyrimus.

Išmatų mėginio ėmimas

Labai tikėtina, kad kakutį sode ar pasivaikščiojimo metu renkate įvairiais būdais. Šunų išmatų surinkimui skirtos įrangos netrūksta – nuo semtuvėlių iki specialių biologiškai suyrančių maišelių. Taigi, kai renkate sveiko ar net sergančio šuns išmatų mėginį veterinarijos gydytojui, būtinai naudokite švarų maišelį, atsargiai paimkite mėginį ir įdėkite į švarų, negilų plastikinį indą su dangteliu. Mėginį laikykite šaldytuve, kol galėsite jį nuvežti veterinarijos gydytojui. Jei išmatos per daug skystos, kad jas būtų galima surinkti, išmaniuoju telefonu būtinai padarykite keletą aiškių nuotraukų, kad matytųsi jų konsistencija. Švaria lazdele ar plastikiniu šaukštu taip pat galite pabandyti dalį šlapių išmatų surinkti į indą. Niekada neimkite išmatų mėginio, kuris ilgą laiką buvo karštyje arba žolėje. Šiuose mėginiuose gali būti nešvarumų ar parazitų, kurių nebuvo išmatose. Paskutinis dalykas, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį: greitas šunų išmatų surinkimas taip pat naudingas jūsų šuniui. Per daug kieme besimėtančių fekalijų gali paskatinti jūsų šunį pradėti valgyti savo kakutį. Be to, šunų išmatos gali patekti į gruntinius vandenis ir užteršti vandens šaltinius, taip sukeldami visuomenės sveikatos problemų. Taip pat reikėtų paminėti, kad dėl saugumo po kakučių rinkimo turėtumėte nusiplauti rankas, net jei mūvite pirštines arba ant rankos esate užsidėję maišelį.

Paskutiniai patarimai

Atminkite, kad šuns išmatos daug pasako apie jo sveikatą. Rekomenduojame vadovautis šiais patarimais, kad geriau suprastumėte savo šunį ir jo sveikatą.

  • Kai jūsų šuo tuštinasi, atkreipkite dėmesį į keturis dalykus: spalvą, turinį, konsistenciją ir išorę.

  • Į kiekvieną susitikimą su veterinarijos gydytoju pasiimkite šviežių išmatų mėginių.

  • Nedelsdami išvalykite šuns kakučius pasivaikščiojimo metu ar kieme.

  • Jei šuo netyčia pakakojo namuose, nedelsdami išveskite jį į lauką ir pasistenkite pozityviai įvesti tinkamą tuštinimosi tvarką.

  • Jei jūsų šuns išmatos labai pasikeitė, šuo pradeda valgyti savo išmatas, dažnai netyčia pakakoja namuose arba jei ilgiau nei 24 valandas nesituština, nedelsdami kreipkitės į veterinarą.

Šuns išmatos nėra visų mėgstama pokalbių tema, tačiau tai gali būti geras bendros jūsų šuns sveikatos rodiklis. Anksti pastebėję požymius galite užtikrinti, kad augintinis bus sveikas.

Autorės biografija

Chrissie Klinger

Chrissie Klinger

Chrissie Klinger yra kačių augintoja, kuri džiaugiasi galėdama dalintis savo namais su savo augintiniais, dviem vaikais ir vyru. Kai Chrissie nemoko, nerašo ir nekuria savo tinklaraščio, ji mėgsta leisti laiką su savo šeimos nariais. Ji stengiasi rašyti straipsnius, kurie padėtų augintojams gyventi aktyvesnį ir reikšmingesnį gyvenimą kartu su savo augintiniais.

Susiję produktai