Kačių pašaro skoniai ir tipai: Ar mano katei patinka jos pašaras?

- Skaitymo trukmė -

Katės yra pagarsėjusios savo naktiniu matymu, nepakartojamomis šoklumo galimybėmis arba netgi devyniomis gyvybėmis, tačiau vis dar nėra aišku kaip katės jaučia pašaro skonį.

Mokslininkai žino, kad kačių skonio receptoriai yra kur kas paprastesni nei žmonių ir labai tikėtina, kad tai nulėmė evoliucija. Pagal Kačių Apsaugos Pagrindus , katės yra vieninteliai iš gyvūnų, kurie nejaučia cukraus skonio. Atrodo, kad jos neturi rūgštaus, kartaus, sūraus, mononatrio gliukomato (skonio stipriklio) ir galimai riebaus maisto skonio receptorių bei, taip pat kaip ir mes, nejaučia adenozino trifosfato (ATP). Nors tyrėjai pilnai nesupranta šio skonio profilio, ATP atrodo gali būti suvokiamas kaip signalas mėsai, kadangi tai yra junginys, aprūpinantis energija kiekvieną gyvą ląstelę.

Tačiau kaip mes tiksliai sužinome kaip kačių pašaro skonį jaučia katės ir ar jis joms patinka? Lyginant šlapią su sausu kačių pašaru, tuną su vištiena, mėsos ir kitokį padažą bei kitus pasirinkimus, patyrinėkime skirtingus kačių pašaro variantus bei potencialius jūsų katės pašaro prioritetus.

Kačių pašaro tipai

Yra trys pagrindinės parduotuvėse prieinamo kačių pašaro kategorijos, kurių kiekviena gali būti skirtingų skonių:

Sausas pašaras

Pagal Merck Veterinarijos Vadovėlį, sausas pašaras yra pats populiariausias iš komerciniu būdu gaminamo kačių pašaro. Taip pat vadinamas sausomis granulėmis ir įprastai yra sudarytas iš 90% sausos masės bei 10% vandens. Jį galite įsigyti įvairių skonių su specialiomis formuluotėmis, tokiomis, kaip kambarinių kačių receptūra arba receptūra nuo plaukų gumuliukų susidarymo. Kai kuris sausas kačių pašaras yra sukurtas padėti išvengti dantų akmenų kaupimosi.

Konservai

Konservuotą kačių pašarą sudaro maždaug 70%–80% vandens ir 20%–30% sausos masės. Šlapią kačių pašarą yra saugu laikyti šaldytuve iki trijų dienų, tačiau jis nėra tinkamas vartoti ilgai, kai yra paliekamas kambario temperatūroje. Kadangi katės įprastai ėda daug kartų per dieną, o ne vieną ar dvi dideles porcijas, ant nesuėsto šlapio pašaro viršaus susiformuoja plutelė, kai šis sudžiūsta. Taip suprastėja tiek maisto skonis, tiek sumažėja patogumas, kadangi reikia nuolatos plauti indukus.

Minkštas-drėgnas arba pusiau drėgnas pašaras

Šio tipo kačių pašaras yra toks, kaip atrodo: suminkštėjusios granulės, kurios nebėra sausos ir trupančios, bet ir nėra tokios drėgnos ir išmirkusios kaip konservuotame pašare. Jis dažniausiai yra parduodamas maišeliuose ir jo vandens bei sausos masės santykis yra atitinkamai 25%–40% ir 60%–75%. Šio pašaro privalumas prieš šlapią pašarą visų pirma yra patogumas, kadangi įprastai jo nereikia laikyti šaldytuve bei jame esantys priedai užtikrina ilgą vartojimo laiką.

Kačių pašaro prioritetai

  • Skoniai: Kadangikačių pašaras yra sukurtas prisitaikyti prie netgi pačių išrankiausių kačių skonio receptorių, nuo vandenyno žuvies ar tuno iki triušienos arba vištienos ir ne tik, tikrasis skonis yra mažiau svarbus nei pati maistinė vertė. Kaip rašomažurnale apie gyvūnus, katės dažniau ieško pašaro, kuris gali padėti sureguliuoti jų sveikatą, nei renkasi pašarą išskirtinai pagal skonį. Vis dėlto prieš perkant didelį bet kokio pašaro kiekį, jums vertėtų veterinarijos gydytojo paprašyti pašaro mėginių arba paprasčiausiai pirkti mažiausią įmanomą produkto kiekį ir patikrinti ar jis patiks jūsų išrankiai valgytojai.
  • Tekstūra/ Formuluotė: Lyginant šlapią kačių pašarą su sausu, atrodo, kad kai kurios katės teikia pirmenybę minkštesniam, šlapesniam pašarui (arba pusiau drėgnoms granulėms), tačiau tai yra nulemta to, kuo jos buvo šeriamos kai buvo mažos. Katėms yra labai būdinga neėsti šlapio pašaro, jei jis buvo patiektas visą dieną ir apdžiuvo. Apskritai visos katės (ir šunys) yra individualūs ir turi savo individualius pomėgius.
  • Temperatūra: Anot Cook iliustracijos, mokslininkai ištyrė, kad pagal žmogaus skonio receptorius, baltymai yra gana jautrūs temperatūros pokyčiams ir yra kur kas skanesni esant šiltai ( bet ne karštai) temperatūrai. Tai reiškia, kad maistas yra kur kas skanestis, kai jis yra pašildytas. Nors šis siauros imties tyrimas orientuotas tik į žmones, jį taip pat galima taikyti ir kačių pasauliui. Kai pašaras yra veikiamas aukštesnės temperatūros - nežiūrint į tai, kas valgo - išsiskiria kvapo molekulės ir jos sklinda toliau, sukeldamos apetitą. Jei jūs nuspręsite pašildyti savo katės pašarą, šildykite jį labai trumpai ir visuomet prieš duodami katei patikrinkite temperatūrą, kad jis nebūtų per karštas.
  • Papildai ir pabarstukai: Nors skysti papildai arba miltelių pavidalo pabarstukai turi savo vietą, ypač tada, kai katė serga lėtine liga ir neturi apetito, apskritai yra geriausia vengti šių maisto priedų. Parduotuvėse parduodamas pašaras turi tinkamą maistinių medžiagų balansą. Maistinių medžiagų perviršis yra dažna problema ir gali būti kenksmingas, kaip ir trūkumas. Jeigu norite naudoti maisto papildus, geriausia būtų pirma pasikonsultuoti su veterinarijos gydytoju.

Klausimai apie kačių pašaro pomėgius, kurių reikėtų paklausti veterinarijos gydytojo

Yra keletas klausimų, kurių reikėtų paklausti veterinarijos gydytojo, kad jis padėtų jums išsirinkti patį tinkamiausią pašarą katei. Pašaro pasirinkimo apžvalga su veterinarijos gydytoju yra geras įprotis, kurį vertėtų įtraukti į kiekvieną vizitą, nepaisant ar jis yra dėl gyvūno gerovės ar dėl ligos. Keletas klausimų, kuriuos verta užduoti veterinarijos gydytojui:

  • Ar mano katei patinka jos pašaro skonis?
  • Ar jūs turite specifinių pašaro rekomendacijų, priklausomai nuo mano katės gyvenimo būdo ar galimos rizikos sveikatai?
  • Ar jūs matote kokius nors požymius, kad reikia keisti mano katės pašarą, pasitelkus apžiūros arba laboratorijos tyrimų išvadas? (Kasmetinė apžiūra ir laboratorijos tyrimai yra puikus įrankis sekti jūsų katės sveikatos tendencijas, kas leidžia veterinarijos gydytojui diagnozuoti ligas anksčiau.)
  • Ar mano katė sveria per mažai, ar per daug?
  • Ar mano katė turi kokių nors problemų su oda? Problemų su dantimis? Virškinamojo trakto arba šlapinimosi problemų? Netolerancija maistui?

Galų gale nėra visoms iki vienos katės tinkamo pašaro tipo, tekstūros ir skonio bei neįmanoma žinoti, kaip kačių pašaro skonį jaučia pačios katės. Be to, bandant pašaro mėginius, siekiant identifikuoti jūsų katės individualius pomėgius, pasikonsultuokite su savo veterinarijos gydytoju dėl patarimų, kaip išsirinkti geriausią pašarą katei. Patarlė "esi tas, ką valgai" yra teisinga kalbant apie mūsų šeimos nares kates, kadangi tinkamo pašaro pasirinkimas gali padėti jūsų katei gyventi ilgesnį ir sveikesnį gyvenimą.

Autorės biografija

Dr. Laci Schaible

Dr. Laci Schaible

Dr. Laci Schaible yra smulkiųjų gyvūnų veterinarijos gydytoja, verslininkė bei veterinarijos žurnalistė. Ji gyvena saulėtoje Sarasotoje, Floridoje kartu su savo sūnumi, pasaulyje didžiausiu standartiniu pudeliu ir dviem katėmis, išmokytomis naudotis tualetu.


Peržiūrėjo: Dr. Hein Meyer, DVM, PhD, Dipl-ECVIM-CA ir Brana Bonder, B.S, M.S

Susiję produktai

  • Prescription Diet™ a/d™ Canine/Feline

    Mitybos valdymas augintiniams, sveikstantiems po sunkių ligų, nelaimingų atsitikimų ar operacijų.<br><b><br></b>
  • Science Plan&trade; Kitten with Ocean Fish

    Kad kačiukai vystytųsi sveikai, reikalingas tam tikras skirtingų maistinių medžiagų kiekis. Šios maistinės medžiagos privalo būti preciziškai subalansuotos, nes per didelis jų kiekis gali būti taip pat žalingas kaip ir per mažas. Taip pat labai svarbu yra naudoti geros kokybės sudedamąsias dalis, kad padėtų virškinimui, kuris yra ypatingai jautrus šiame gyvenimo tarpsnyje. Hill's<sup>TM</sup> <span class='nowrap'>Science Plan</span>TM  aprūpina preciziškai subalansuota mityba, skirta jūsų kačiuko individualiems poreikiams, išvengiant bet kokio maistinių medžiagų trūkumo ar pertekliaus.<br><b><br></b>
  • Prescription Diet&trade; Metabolic Feline

    <p>·         Weight loss without deprivation – 81% of cats lost weight in 2 months at home, 89% of cats completed the weight loss programme </p> <p>·         Reduced need to measure portions precisely</p> <p>·         Clinically proven to avoid weight regain following a weight loss programme</p><p> <b>Please consult your vet for further information and guidance on what is best for your cat. </b> </p>
  • Prescription Diet&trade; c/d&trade; Feline Urinary Stress Reduced Calorie Vištiena

    <p>Hill’s<sup>TM  </sup><span class='nowrap'>Prescription Diet™</span> c/d™ Multicare Feline Urinary Stress Reduced Calorie su Vištiena kliniškai patvirtinta mityba, mažinanti KIC požymių pasikartojimus, sudėtyje yra sudedamųjų dalių, padedančių kontroliuoti stresą, žinomą kaip pagrindinį faktorių iššaukti KIC (Kačių Idiopatinį Cistitą).<br></p>